Įgyvendintos NUOTOLINĖS skaitmeninio raštingumo kompetencijos tobulinimo programos pedagogams

20/11/2020

Įgyvendintos NUOTOLINĖS skaitmeninio raštingumo kompetencijos tobulinimo programos pedagogams


NUOTOLINĖS skaitmeninio raštingumo kompetencijos tobulinimo programos pedagogams

Valstybės institucijų kalbų centras bendradarbiaudamas su Britų Taryba (British Council Lithuania #PeopleToPeople) rugsėjo 2 d.-spalio 30 d. sėkmingai įgyvendino dvi nuotolines pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas: Technologijos ir klasė 2020 (rugsėjo 2 d.–spalio 29 d., 48 ak. val.,) ir Mokinys skaitmeninėje klasėje 2020 (rugsėjo 22 d.–spalio 30 d. 40 ak. val.,). 60 mokytojų iš visos Lietuvos skaitmeninio raštingumo įgūdžius lavino kartu su ekspertais – praktikais iš Didžiosios Britanijos Keith Byne ir Joe Dale.  Joe Dale – dirbantis su tokiomis kompanijomis kaip Network for Languages, ALL, Britų Taryba, BBC, Skype, Microsoft ir The Guardian. Keith Byne – rengęs tokius projektus kaip knygų serija, skirta didžiuliam Kinijos leidėjui FLTRP, bendradarbiavęs su BBC televizijos kanalu – rašė daugialypės terpės veiklas seriale „Įsitrauk į ispanų kalbą”.

Šių programos įgyvendinimas – reikšminga pagalba mokytojui, gebančiam praktiškai įvaldyti gebėjimus ir nuostatas šiose skaitmeninio raštingumo kompetencijos srityse:

• Informacijos valdymas
• Komunikavimas
• Skaitmeninio turinio kūrimas
• Skaitmeninis mokymas ir mokymasis
• Skaitmeninio raštingumo problemų sprendimasPrograma “Technologijos ir klasė 2020”

Programa buvo skirta mokytojams, turintiems pradinių ir pagrindinių vartotojo interneto ir technologijų naudojimo žinių, tačiau norintiems gilinti savo žinias ir kūrybiškai pritaikyti.

Vyko 12 online praktinių mokymų-paskaitų Zoom platformoje pagal tvarkaraštį (17.00-18.30 vebinaras, 18.30-20.00 savarankiškas darbas individualiai arba grupėse Zoom Breakout kambariuose konsultuojant lektoriui) – 48 ak. val.

Seminarų tvarkaraštis

Mokymų metu dalyviai sužinojo apie naujausius technologijų naudojimo tyrimus mokant kalbų klasėje, įskaitant vertinimą, bendradarbiavimą, „atvirkštinę klasę“, mišrų mokymąsi, refleksiją, grįžtamąjį ryšį, kalbėjimo įgūdžius ir dar daugiau. Taip pat įgijo praktinių įgūdžių: „Google” dokumentai, „Google“ skaidrės, „Padlet“, „Google Forms“, ekrano fiksavimo technologija, „YouTube“, išplėstinės paieškos metodai, video, audio, tinklaraščių kūrimas ir svetainių kūrimas.

Programos pabaigoje mokytojai pristatė parengtą skaitmeninę mokymo priemonę (pvz., pamokos pateiktį, užduočių rinkinį, skaitmeninį mokymosi objektą, jo taikymo pamokoje pavyzdžių, pamokos / veiklos scenarijų ir pan.).

Kviečiame susipažinti ir pasisemti idėjų.

Programa „Mokinys skaitmeninėje klasėje 2020”

Programa buvo skirta pažengusiems mokytojams, norintiems tobulinti skaitmeninio raštingumo kompetenciją, turintiems pagrindinių ir pažengusio vartotojo interneto ir technologijų naudojimo žinių, tačiau norintiems pagilinti savo žinias principingai ir organizuotai.

Vyko 10 online praktinių mokymų-paskaitų Zoom platformoje pagal tvarkaraštį (17.00-18.30 vebinaras, 18.30-20.00 savarankiškas darbas individualiai arba grupėse Zoom Breakout kambariuose konsultuojant lektoriui) – 40 ak. val.

Seminarų tvarkaraštis

Mokymų metu dalyviai išmoko naudotis inovatyviais technologiniais įrankiais, įgijo ir pagilino praktinius technologinius įgūdžius bei žinias apie mobilaus mokymosi galimybes ir išmoko kurti multimodalinį mokymosi turinį.

Dalyviai kūrė pamokų planus naudodamiesi sesijos metu išmoktais įrankiais.

Pamokų planai (B1/B2 lygiai)


Baigiamoji virtuali dviejų dienų konferencija „Mokausi-Tobulėju-Mokau”


Programų įgyvendinimą užbaigėme virtualia baigiamąja dviejų dienų konferencija „Mokausi-Tobulėju-Mokau (10 ak. val.). Skaitmeninio raštingumo įgūdžius tobulino 401 mokytojas.

Dėkojame už puikias nuotolinio mokymo idėjas, pasidalintas konferencijoje.

Plenarinio pranešimo skaidrės

Pirmos dienos (spalio 29 d.) konferencijos įrašas

Antros dienos (spalio 30 d.) konferencijos įrašas