Įvyko unikalūs mokymai anglų kalbos mokytojams

„Technologijos ir klasė“


 

2016 m. birželio 27 d. – liepos 1 d. Palangoje 65 Lietuvos pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų anglų kalbos mokytojai, dirbantys įvairiakalbėse mokyklose (lenkų, lietuvių, rusų ir mišriose) dalyvavo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programoje „Technologijos ir klasė“, kurią organizavo Valstybės institucijų kalbų centras kartu su Britų Taryba.

Per 5 dienas Palangos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“  trys legendiniai lektoriai iš Jungtinės Karalystės - Russell Stannard, Pete Sharma ir Nik Peachey – pristatė Lietuvos mokytojams pačius naujausius technologinius įrankius darbui pamokoje, kurie neabejotinai pagerins pamokos vadybą, organizaciją, mokinių mokymosi rezultatų vertinimą, grįžtamojo ryšio suteikimą, mokytojo ir tėvų bendravimą bei bendradarbiavimą, siekiant pagerinti mokinių mokymosi rezultatus ir patį mokymosi procesą padaryti modernesniu ir patrauklesniu. Dalyviai įgijo  praktinių technologinių įgūdžių tobulinant mokinių kalbinės veiklos rūšis, mokant žodyno, gramatikos, atliekant projektinius darbus, sužinojo apie mobilaus mokymosi galimybes ir išmoko kurti klasės mokymosi tinklus.

Mokytojai ne tik mokėsi, bet ir patys atliko praktines užduotis: kūrė pamokų planus, kuriuose atsispindi išmanaus mokytojo įgytos žinios. Visų mokymų dalyvių grupių pamokų planus su naujausiais technologiniais įrankiais sudėjome į elektroninį leidinį „Technologijos ir klasė“, sudarytą iš 2 dalių:

'Technologies and the Classroom'. Participants' lesson plans for Primary classes

'Technologies and the Classroom'. Participants' lesson plans for Secondary classes


Čia rasite daugiau akimirkų iš mokymų

MOKYMŲ LEKTORIAI:

Pete Sharmahttp://www.macmillanenglish.com/authors/pete-sharma/ Konsultavimo ir mokymų organizacijos Pete Sharma Associates Ltd  www.psa.eu.com  direktorius, EAP (English for Academic purposes) Jungtinės Karalystės Warwick universiteto lektorius, nuolatinis tarptautinės anglų kalbos kaip užsienio kalbos mokytojų asociacijos konferencijų pranešėjas, Macmillan leidyklos Books for Teachers serijos metodinių knygų  Blended Learning (2007) ir 400 Ideas for Interactive Whiteboards (2011) bendraautorius. Jo paskutinės elektroninės knygos yra apie aplikacijų (2013) panaudojimą ugdant rašymo gebėjimus  skaitmeninėmis  medijomis (2014).

Lektoriaus pranešimo skaidrės: Apps in Language Learning

Russell Stannard  yra www.teachertrainingvideos.com puslapio įkūrėjas, sulaukiantis virš 300,000 lankytojų kiekvienais metais. Russell yra gavęs Britų Tarybos  ELT apdovanojimą už inovatyvias technologijas ir laikraščio The TimesAukštesnįjį „Išskirtinių inovacijų” apdovanojimą mokymo technologijų srityje. Jis yra  NILE (Norwich Institute for Education) MA TESOL programos lektorius, nuolat publikuojantis straipsnius žurnaluose The Teacher TrainerAnglo Files ir The English Teaching Professional. Jis yra žinomas visame pasaulyje kaip mokymosi proceso organizavimo metodo Flipped Classroom (liet. atvirkštinė klasė) ekspertas.

Lektoriaus pranešimo skaidres rasite čia.
  
Nik Peachey yra blogeris, mokytojų konsultantas  ir patyręs metodinės mokymo medžiagos rašytojas ir redaktorius. Anglų kalbos mokymo srityje dirba nuo 1992 metų su tokiomis organizacijomis kaip British CouncilInternational HouseBell Educational Servicebei anglų kalbos mokymo priemonių leidėjaisMacmillan, Cambridge University PressOxford University Press ir su technologijų kompanijomis, įskaitant Google.
2003 – 2007 Nik vadovavo BBC Britų Tarybos anglų kalbos mokymo internetinio puslapio  redagavimo skyriui. 2010 metais jo „Kasdienių anglų kalbos užsiėmimų“ (angl. Daily English Activities) blogas buvo pristatytas  Britų Tarybos Inovacijų apdovanojimui, o  2012 metais jis laimėjo Inovacijų apdovanojimą už  mišraus mokymosi (angl. blended learning) kursą. Jo pirmoji elektroninė knyga „Skaitmeninis video – kalbos mokytojų vadovėlis” (angl.Digital Video - A Manual for Language Teachers) yra iTunes publikuojama kaipiBook  ir yra pristatyta Inovacijų apdovanojimui 2016 metais.

Lektoriaus pranešimų skaidrės: 
Tools and resources for teaching young learners http://technogogy.org.uk/YL-FUN.pdf 
Managing the digital classroom http://technogogy.org.uk/digital-classroom.pdf
Tools and Practices for Autonomous Teacher Development http://technogogy.org.uk/a-t-d.pdf

 
MOKYMŲ TIKSLAS:

  • Tobulinti medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas – įgyti nuostatų, gebėjimų ir žinių,  įgalinančių efektyviai naudotis medijomis ir kitais informacijos šaltiniais pamokų metu, nepriklausomai nuo naudojamų technologijų klasėje.

  • Įgyti  praktinių technologinių įgūdžių mokant anglų kalbos klasėje: naudojant kompiuterius, planšetes, mobiliuosius įrenginius.

  • Patobulinti anglų kalbos komunikacines kompetencijas. 

 
PAŽYMĖJIMAS 
Kiekvienas mokymų dalyvis gavo 36 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą akredituotos įstaigos „Valstybės institucijų kalbų centras“.