Įvyko jau tradicija tapę unikalūs mokymai mokytojams ir dėstytojams

 
2018 m. birželio 25 – 29 d. Palangoje 49 Lietuvos pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų, kolegijų ir universitetų anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai, dirbantys įvairiakalbėse įstaigose (lenkų, lietuvių, rusų ir mišriose) dalyvavo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programoje „Technologijos ir klasė 2018“, kurią organizavo Valstybės institucijų kalbų centras kartu su Britų Taryba.

Per 5 dienas Palangos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ lektorius iš Jungtinės Karalystės  Russell Stannard pristatė Lietuvos mokytojams ir dėstytojams pačius naujausius technologinius įrankius darbui pamokoje, kurie neabejotinai pagerins pamokos vadybą, organizaciją, mokinių mokymosi rezultatų vertinimą, grįžtamojo ryšio suteikimą, mokytojo ir tėvų bendravimą bei bendradarbiavimą, siekiant pagerinti mokinių mokymosi rezultatus ir patį mokymosi procesą padaryti modernesniu ir patrauklesniu. Dalyviai įgijo  praktinių technologinių įgūdžių dirbant “atvirkštinėje” klasėje (“Flipped classroom”), mokant žodyno, gramatikos, atliekant projektinius darbus, vertinant mokinius, stebint jų progresą, sužinojo apie mobilaus mokymosi galimybes ir išmoko kurti klasės mokymosi tinklus.

Mokytojai ne tik mokėsi, bet ir patys atliko praktines užduotis: kūrė pamokų planus, kuriuose atsispindi išmanaus mokytojo įgytos žinios. Visų mokymų dalyvių grupių pamokų planus su naujausiais technologiniais įrankiais sudėjome į elektroninį leidinį „Technologijos ir klasė 2018“.
MOKYMŲ LEKTORIUS:
Russell Stannard  yra www.teachertrainingvideos.com puslapio įkūrėjas, sulaukiantis virš 300,000 lankytojų kiekvienais metais. Russell yra gavęs Britų Tarybos  ELT apdovanojimą už inovatyvias technologijas ir laikraščio The TimesAukštesnįjį „Išskirtinių inovacijų” apdovanojimą mokymo technologijų srityje. Jis yra  NILE (Norwich Institute for Education) MA TESOL programos lektorius, nuolat publikuojantis straipsnius žurnaluose The Teacher TrainerAnglo Files ir The English Teaching Professional. Jis yra žinomas visame pasaulyje kaip mokymosi proceso organizavimo metodo Flipped Classroom (liet. atvirkštinė klasė) ekspertas.
 
MOKYMŲ TIKSLAS:
  • Tobulinti medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas – įgyti nuostatų, gebėjimų ir žinių,  įgalinančių efektyviai naudotis medijomis ir kitais informacijos šaltiniais pamokų metu, nepriklausomai nuo naudojamų technologijų klasėje.
  • Įgyti  praktinių technologinių įgūdžių mokant anglų kalbos klasėje: naudojant kompiuterius, planšetes, mobiliuosius įrenginius.
  • Patobulinti anglų kalbos komunikacines kompetencijas. 
 
PAŽYMĖJIMAS 
Kiekvienas mokymų dalyvis gavo 36 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą akredituotos įstaigos „Valstybės institucijų kalbų centras“.