Įvyko jau tradicija tapę skaitmeninio raštingumo mokymai „Technologijos ir klasė 2019”

Jau ketvirtus metus 2019 m. birželio 25 – 28 d. Valstybės institucijų kalbų centras, bendradarbiaudamas su  Britų Taryba, į Lietuvos pajūryje esantį Palangos poilsio ir reabilitacijos centrą "Pušynas" sukvietė pedagogus tobulinti skaitmeninio raštingumo kompetencijos pagal 36 ak. val. pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programą „Technologijos ir klasė 2019”. Tradiciškai šiuos mokymus veda kompetentingi IT lektoriai iš Didžiosios Britanijos. Šie metai nebuvo išimtis. Visame pasaulyje gerai žinomas lektorius Russell Stannard pedagogus mokė naudotis Google įrankiais, mokymo platformomis, mobiliaisiais įrenginiais. Darbinė mokymų kalba – anglų, tad tai yra puiki proga patobulinti ir savo kalbinius įgūdžius.
 
Visi dalyviai kūrė savo e-portfolio, kurį talpino savo internetiniame puslapyje, kūrė multimodalinį turinį ir patobulino skaitmeninio raštingumo kompetenciją pagal kriterijus 1.2. Informacijos vertinimas; 1.3. Informacijos įrašymas ir prieinamumas; 2.1. Bendravimas pasitelkus skaitmenines technologijas; 2.4. Bendradarbiavimas internete; 3.1. Įvairių formatų turinio kūrimas pasitelkus skaitmeninę daugialypę terpę ir technologijas; 5.1. Skaitmeninių išteklių naudojimas; 5.2. Inovatyvus ir kūrybiškas skaitmeninių technologijų naudojimas; 5.3. Mokinių skaitmeninės kompetencijos plėtojimas; 5.5. Vertinimas.
 
Grupėmis ir individualiai dalyviai kūrė pamokų planus, į kuriuos įtraukė išmoktus inovatyvius technologinius įrankius, kurie pagerins pamokos vadybą, organizaciją, mokinių mokymosi rezultatų vertinimą, grįžtamojo ryšio suteikimą, mokytojo ir tėvų bendravimą ir bendradarbiavimą, siekiant gerinti mokinių mokymosi rezultatus.
 
Čia galima susipažinti su 2016, 2017, 2018 metų mokymų dalyvių kurtais pamokų planais ir naudojamais technologiniais įrankiais paspaudus pavadinimą:
 
'Technologies and the Classroom  2018'. Participants' lesson plans for Secondary classes
'Technologies and the Classroom  2017'. Participants' lesson plans for Secondary classes
'Technologies and the Classroom 2016'. Participants' lesson plans for Primary classes
'Technologies and the Classroom 2016'. Participants' lesson plans for Secondary classes

PAŽYMĖJIMAS 
Kiekvienas mokymų dalyvis gavo 36 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą akredituotos įstaigos „Valstybės institucijų kalbų centras“.