Praūžė Europos kalbų diena 2018!

Rugsėjo 26 d.
Europos kalbų dieną Valstybės institucijų kalbų centras mini nuo 2010 metų.  Šios gražios šventės  tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Kaip ir kiekvienais metais rugsėjo 26 d.Valstybės institucijų kalbų centras bendradarbiaudamas su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniu direktoratu, užsienio šalių ambasadomis bei kultūrų centrais šią dieną įprasmino keliais renginiais.
Bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru LR Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure vyko vaikų ir jaunimo piešinių parodos „Europa ir daugiakalbystė‘18“ atidarymas. 40 geriausių darbų autorių apdovanoti laureato arba I, II ir III vietos diplomais;  3 geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų autorių (viso 12 vaikų ir jaunuolių), užėmusių pirmą, antrą ir trečią vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, bei jų pedagogai buvo apdovanoti LR Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio vardinėmis padėkomis, Švietimo ir Mokslo ministerijos, Europos Komisijos atstovybės prizais.
Valstybės institucijų kalbų centro auditorijose (Vilnaius g. 39) nuo 12 val. iki 13.30 vyko užsienio šalių ambasadų (kroatų, turkų, čekų, graikų) organizuojamos kalbų dirbtuvės, kuriose dalyvavo moksleiviai, studentai ir visi, besidomintys kalbomis bei kultūromis.
Vilniaus Rotušėje Protų kovų „Europos kalbų labirintas 2018” finale susikovė 13 moksleivių komandų iš įvairių Lietuvos miestų, kurį vedė proto kovų guru, žaidimo meistras, Robertas Petrauskas. I vietos laimėtojų Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda „Kalbinėtojai“ apdovanota Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus įsteigtu prizu – pažintine kelione į Europos parlamentą, II vietos laimėtojams Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandos nariams atiteko Švietimo ir Mokslo ministerijos įsteigti prizai – knygų skaityklės.
 
 

Daugiau renginių akimirkų...