Kviečiame į seminarą "Vaiko aplinkos pažinimo plėtra, panaudojant materialias demonstracines priemones"


 

Gerb. priešmokyklinių ir ikimokyklinių įstaigų pedagogai,

Valstybės institucijų kalbų centras kviečia  priešmokyklinių ir ikimokyklinių įstaigų pedagogus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo 6 ak. val. seminare:
„Praktinis seminaras-dirbtuvės:
“Vaiko aplinkos pažinimo plėtra, panaudojant materialias demonstracines priemones
(Vaizdinių metodinių priemonių paruošimas  bei prezentacija ir darbas su jomis)“
 
SEMINARO LEKTORĖ Aušrelė Matukevičiūtė,  medicinos psichologė (Vilniaus Universiteto Santariškių ligoninės  Vaiko raidos centras); Tarptautinės Raidos reabilitacijos akademijos  (Vokietija, Miunchenas) lektorė; interaktyvių priemonių „Pasaulio civilizacijos ir kontinentai“  (Kas, kur, kaip gyvena ); „Metų laikai“  (Įvadas į  metų kalendorių); „Kaip atkeliauja duona ant mūsų stalo“ (Duonos kelias) autorė
 
Ugdymo procese vis daugiau dėmesio skiriama kompleksiniam, integruotam mokymui, vaiko naujų gebėjimų formavimui, aplinkos pažinimo plėtrai. Tai gali būti organizuojama  naudojant vaizdines priemones, įtraukiant patį vaiką į aktyvią praktinę bei eksperimentinę veiklą. Vaikai tam tikrame amžiaus tarpsnyje (vaikų darželyje  ir  pradinėje mokykloje) dar neturi daug praktinės ar eksperimentinės pažintinės veiklos ir patirties, jų žinių  klasifikavimo sistema dar nėra  pakankamai tvirta. Todėl mūsų labai diferencijuotoje aplinkoje bei techniniame – industriniame pasaulyje  vaikai  nuolat susiduria su sunkumais, stengdamiesi patenkinti savo raidos poreikius ir iššūkius. Iš vienos pusės, aplinkos tyrinėjimas yra pagalba vaikui, susikuriant  jo paties vidinę tvarką ir suvokimo  sistemą, iš kitos - raktas į savo kultūrą ir jos pažinimą. Vaikas palaipsniui supranta, kad jo gyvenamojoje  kultūrinėje terpėje galima rasti daugiau, nei tik materialinių poreikių patenkinimą. Jaunesniojo amžiaus vaikams yra būdingas dėmesio poliarizacijos fenomenas, visada susijęs su konkrečiais daiktais ir jų funkcijomis. Remiantis šiais principais, ir yra sukurtos  metodinės aplinkos pažinimo priemonės. Jos betarpiškai demonstruojamos  ugdomųjų veiklų  metu ir  pristatomos  seminare.
Praktinio seminaro metu bus pristatomos vaizdinės  originalios (autorės paruoštos)  priemonės, padedančios vaikui pažinti aplinkinį pasaulį interaktyvių veiklų metu: „Pasaulio civilizacijos ir kontinentai“  (Kas, kur, kaip gyvena ); „Metų laikai“  (Įvadas į  metų kalendorių); „Kaip atkeliauja duona ant mūsų stalo“ (Duonos kelias).
 
Priemonės pristatomos daugelyje užsienio šalių seminarų, mokymų, kongresų metu,  verifikuotos šios srities specialistų.
 
SEMINARO TIKSLAS:
·         Padėti pedagogams bei ugdymo įstaigų specialistams  papildyti teorines ir praktines  žinias bei sustiprinti metodologinius įgūdžius, reikalingus vaikų ugdymo procese;
·         padėti plėtoti ugdymo turinio ir metodų kaitą, supažindinti specialistus su papildomais metodiniais principais ir konkrečiomis vaizdinėmis priemonėmis.
 
SEMINARO UŽDAVINIAI:
  1. Supažindinti pedagogus,  ugdytojus su  vaizdinėmis  priemonėmis, padedančiomis vaikui pažinti aplinkinį pasaulį interaktyvių veiklų metu įstaigų praktikoje.
  2. Pristatyti demonstruojamų priemonių taikymo patirtį. Lietuvos ir užsienio šalių ugdymo įstaigų  priemonių taikymo galimybės kasdienėje praktikoje.
  3. Aptarti šių priemonių taikymo principus  šiuolaikiniame kompleksiniame ugdymo procese, jų taikymo galimybės kasdienėje praktikoje.
  4. Skatinti ugdymo turinio ir metodų kaitą ugdymo įstaigose.
  5. Padėti keisti pedagogų ir tėvų santykį, įtraukiant šeimas į ugdymo procesą.
 
SEMINARO TURINYS
1.      Įvadas, metodinės medžiagos bei priemonių ruošimo principai (2 val.)
2.      „ Pasaulio civilizacijos ir kontinentai“  (Kas, kur, kaip gyvena ) (2 val.)
3.      „Metų laikai“  (Įvadas į  metų kalendorių)  (1 val.)
4.      „ Kaip atkeliauja duona ant mūsų stalo“ (Duonos kelias) (1 val.)
 
KADA? KUR?
2018 m.  kovo 1 d. (ketvirtadienį) 14.00 val. viešbutyje „Panorama“, Sodų 14, Vilnius.
Planuojama seminaro pabaiga 18.15 val.
 
Seminaro kaina dalyviui – 45 Eur už 6 akad. val. seminarą.  Kiekvienas seminaro dalyvis gaus 6 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro (akreditacijos pažymos Nr. EV3-27).
Kadangi vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija yra privaloma. Pageidautina, kad už seminarą apmokėtumėte iš anksto (savo lėšomis arba mokinio krepšelio). Jei mokykla apmokės po seminaro, prašome į seminarą atsinešti garantinį raštą, kuriuo mokykla garantuoja apmokėjimą.
Norėdami registruotis į seminarus, paspauskite šią nuorodą: 
http://vikc.lt/lt/registracija-internetu-45
Užpildykite registracijos anketą, pasirinkite „Seminarai“ ir pažymėkite varnele pageidaujamą seminarą. Jūsų nurodytu el. paštu bus atsiųsta išankstinio mokėjimo sąskaita, kurią galėsite atsispausdinti.
Kilus klausimų, kreipkitės + 370 655 47185 arba el. p. asterija@vikc.lt , dėl apmokėjimo -
+ 370 687 16303 arba el. p. vyr.finansininke@vikc.lt
Lauksime Jūsų.  Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su savo kolegomis.
 
Šį seminarą galima užsisakyti ir ikimokyklinių bei priešmokyklinių įstaigų komandoms (seminaras gali vykti Jūsų institucijoje).