Kviečiame į seminarą apie vaikystėje pasitaikančius vaikų raidos sutrikimus


 
 
Valstybės institucijų kalbų centras kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus ir pradinių klasių mokytojus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo 6 ak. val. seminare:
„Dažniausiai vaikystėje pasitaikantys vaikų raidos sutrikimai. Galimi prevencijos ir pagalbos būdai ugdymo procese“
SEMINARO LEKTORĖ – Aušrelė Matukevičiūtė,  seminaro vadovė-medicinos psichologė,  Tarptautinės raidos Akademijos ( Miunchenas) lektorė; Vilniaus Universiteto Santaros klinikos Vaiko raidos centro psichologė
 
Šiuo metu žmogaus raidos sampratoje stiprėja tendencijos, išryškinančios  ankstyvosios vaikystės sąsajas su tolimesniu žmogaus gyvenimu ir gebėjimu adaptuotis socialinėje terpėje. Pirmieji socialiniai vaiko santykiai laikomi vėlesniųjų prototipais, todėl svarbu suvokti, kokie tie veiksniai yra ir kaip jie veikia.
Seminaro metu   pateiksime  probleminės raidos vaikų (turinčių autizmo spektro sutikimų, hiperaktyvumo bei dėmesio deficito sutrikimų, elgesio ir emocijų problemų) sampratą; teiksime  metodologinių žinių apie šiuos  sutrikimus vaikystėje; vaikų adaptacijos, integracijos ir ugdymo proceso ypatumus bei  galimybes ir pagalbos būdus.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į rizikos veiksnius, formuojančius psichosocialinę raidą  bei  skatinančius asocialaus elgesio formavimąsi; svarbu suprasti prigimtinių žmogaus savybių (temperamento) ir įgytų per prieraišumo procesą bei tarpasmenę sąveiką bei  jų tarpusavio  ryšį ir  svarbą vaiko raidai ir raidai, apsunkintai įvairių sutrikimų bei  nepageidaujamo elgesio prevencijai.  
 
SEMINARO TIKSLAS:  Suteikti pedagogams žinių apie  dažniausiai pasitaikančius vaikų raidos sutrikimus  (autizmo spektro bei kitus  psichikos, elgesio ir emocinių sutrikimus ) ir suteikti papildomų žinių ir įgūdžių apie kompleksinės pagalbos šiems vaikams galimybes.
SEMINARO UŽDAVINIAI:
Supažindinti su pagalbos būdais vaikams, turintiems :
a) dėmesio ir aktyvumo sutrikimų;
b) elgesio ir socializacijos sutrikimų;
c) emocijų ir nerimo sutrikimų;
d) kitų sutrikimų ir psichosocialinių rizikos veiksnių.
 
SEMINARO TURINYS
1. Dėmesio ir aktyvumo sutrikimai.
2. Elgesio ir socializacijos sutrikimai.
3. Emocijų ir nerimo sutrikimai.
4. Kiti sutrikimai ir psichosocialiniai rizikos veiksniai.  
5. Pagalbos būdai ugdymo procese.
 6. Probleminio elgesio valdymo būdai, galimos intervencijos.
 
KADA? KUR?
2018 m. lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 13.30 val. Valstybės institucijų kalbų centre, Mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.
 
Seminaro kaina dalyviui – 45 Eur už 6 akad. val. seminarą.  Kiekvienas seminaro dalyvis gaus 6 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro (akreditacijos pažymos Nr. EV3-27).
 
Kadangi vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija yra privaloma. Pageidautina, kad už seminarą apmokėtumėte iš anksto (savo lėšomis arba mokinio krepšelio). Jei mokykla apmokės po seminaro, prašome į seminarą atsinešti garantinį raštą, kuriuo mokykla garantuoja apmokėjimą.
 
Norėdami registruotis į seminarus, paspauskite šią nuorodą: 
http://vikc.lt/lt/registracija-internetu-45
Užpildykite registracijos anketą, pasirinkite „Seminarai“ ir pažymėkite varnele pageidaujamą seminarą. Registracija teisinga tik tada, jei į Jūsų nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta išankstinio mokėjimo sąskaita, kurią galėsite atsispausdinti.
 
Kilus klausimų, kreipkitės + 370 655 47185 arba el. p. asterija@vikc.lt , dėl apmokėjimo -
+ 370 687 16303 arba el. p. vyr.finansininke@vikc.lt
Lauksime Jūsų.  Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su savo kolegomis.
 
Šį seminarą galima užsisakyti ir švietimo įstaigų komandoms (seminaras gali vykti Jūsų institucijoje)