Kviečiame į seminarą apie gabius vaikus

Valstybės institucijų kalbų centras kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus ir pradinių klasių mokytojus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo 6 ak. val. seminare:

„Gabūs vaikai ar vaikai su ypatingais poreikiais?“

 
 

SEMINARO LEKTORĖ

Aušrelė Matukevičiūtė,  medicinos psichologė,  Tarptautinės raidos Akademijos ( Miunchenas) lektorė; Vilniaus Universiteto Santaros klinikos Vaiko raidos centro psichologė

Šiuo metu žmogaus raidos sampratoje stiprėja tendencijos, išryškinančios  ankstyvosios vaikystės sąsajas su tolimesniu žmogaus gyvenimu ir gebėjimu  adaptuotis socialinėje terpėje. Pažangos istorija remiasi gabiais ir talentingais žmonėmis, jų veiklos produktais. Neabejojama, kad žmogiškieji resursai - bet kurios visuomenės ar šalies progreso ir plėtros prielaida, tolimesnė jų  įtaka įvairių sričių vystymuisi. Todėl svarbu, kad gabių vaikų intelektualusis potencialas laiku būtų pastebėtas, atskleistas ir ugdomas. Bet kurio vaiko ugdymo procesas priklauso nuo sėkmingos psichosocialinės adaptacijos, ir aiškėja, kad šiuo aspektu sutinkame daugiau sunkumų, iškyla įvairių  prieštaravimų, ne vien kognityvinių gebėjimų lavinimo srityje. Seminaras ir skiriamas šiai kompleksinei problemai aptarti.

SEMINARO TIKSLAS:

Suteikti pedagogams žinių, kaip skatinti ugdymo turinio ir metodų kaitą ikimokyklinio  ugdymo įstaigose bei mokyklose, supažindinti specialistus su gabių vaikų įvertinimo metodologine praktika.

SEMINARO UŽDAVINIAI:

 1. Supažindinti pedagogus su gabių vaikų identifikavimo tendencijomis;
 2. Pristatyti šiuolaikinius gabių vaikų psichosocialinės adaptacijos ypatumus;
 3. Prisidėti prie gabių vaikų integracijos proceso stiprinimo;
 4. Skatinti ugdymo turinio ir metodų kaitą ikimokyklinio  ugdymo įstaigose bei mokyklose, supažindinti specialistus su gabių vaikų įvertinimo metodologine praktika.

SEMINARO TURINYS

 1. Gabumus aiškinantys modeliai, gabių vaikų identifikacijos problemos;
 2. Gabiems vaikams priskiriami kognityvinės veiklos bruožai;
 3. Gabių vaikų intelekto struktūros ypatumai;
 4. Intelektas ir meniniai gebėjimai– priklausomi veiksniai?
 5. Gabių vaikų socialinė kompetencija;
 6. Lydintys raidos sutrikimai ir galimos koreliacijos su sveikata ir socialinės adaptacijos rizikos aspektai;
 7. Ypatingi gabumai ar ypatingi poreikiai?

KADA? KUR?

 

2019 m. gegužės 10 d. (penktadienį) 13 val.Valstybės institucijų kalbų centre, Mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Seminaro pabaiga numatoma 17.15

Seminaro kaina dalyviui – 45 Eur už 6 akad. val. seminarą.  Kiekvienas seminaro dalyvis gaus 6 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro (akreditacijos pažymos Nr. EV3-27).

Kadangi vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija yra privaloma. Pageidautina, kad už seminarą apmokėtumėte iš anksto (savo lėšomis arba mokinio krepšelio). Jei mokykla apmokės po seminaro, prašome į seminarą atsinešti garantinį raštą, kuriuo mokykla garantuoja apmokėjimą.

Norėdami registruotis į seminarą, paspauskite šią nuorodą.

Užpildykite registracijos anketą, pasirinkite „Seminarai“ ir pažymėkite varnele pageidaujamą seminarą. Registracija teisinga tik tada, jei į Jūsų nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta išankstinio mokėjimo sąskaita, kurią galėsite atsispausdinti. Jei išankstinio mokėjimo sąskaitos negavote, registruokitės dar kartą.

Registracija

Kilus klausimų, kreipkitės + 370 655 47185 arba el. p. asterija@vikc.lt,

dėl apmokėjimo + 370 687 16303 arba el. p. vyr.finansininke@vikc.lt

Lauksime Jūsų.  Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su savo kolegomis.

Šį seminarą galima užsisakyti ir švietimo įstaigų komandoms (seminaras gali vykti Jūsų institucijoje).